Tulokset 2009

Naantalin ottelukisat, 12.12.2009

Kultaa B2P - 53 kg Kahlun Madassar

Hopeaa D2T -150 cm Linda Halonen
Hopeaa D2T +150 cm Jaana Talja
Hopeaa E1P - 130 cm Daniel Halonen
Hopeaa E1P + 130 cm Toni Vajavaara
Hopeaa D2P + 150 cm Kristian Vahala
Hopeaa C1P + 60 kg Teemu Kosola

Pronssia E1P + 130 cm Vertti Tähtinen
Pronssia C1P - 55 kg Robert Söderdahl
Pronssia B1P - 73 kg Juuso Heinonen

Nuorten SM Iittala, 21.11.2009

Hopeaa Pojat -55kg Robert Söderdahl
Hopeaa Pojat -68kg Juuso Heinonen
Hopeaa Pojat -73kg Juuso Heinonen

Pronssia Pojat -63kg Teemu Kosola

Hiisi Challenge 2009, 31.10.2009

Kultaa E1P -122 cm 1. Halonen Daniel

Hopeaa C2P -158 cm 2. Söderdahl Robert

Pronssia B1P -73 kg 3. Heinonen Juuso
Pronssia C2P -168 cm 3. Kosola Teemu
Pronssia D2T -146 cm 3. Halonen Linda

Prodo Cup 2009, 10.10.2009

Hopeaa
Juuso Heinonen, Pojat -73kg
Sarjassa oli yhteensä 3 osallistujaa ja se oteltiin poolina.

Salikilpailut judomatolla 3.10.2009

Madassar    Timur    11-9
Verneri     Toni     8-7
Mavia       Mithra   7-13
Niko        Jesse    6-7
Leevi       Mithra   7-8
Eero        Vertti   7-9
Antti       Elina    2-4
Matti       Daniel   7-9
Teemu       Juuso    22-28
Taha        Julius   5-4
Timur       Mavia    23-3
Niko        Vesa     3-4
Mavia       Vertti   8-6
Marko       Timur    8-13
Verneri     Leevi    6-7
Jesse       Niko     3-2
Riina       Jaana    0-2
Marco       Linda    1-12
Marco       Marko    9-5
Verneri     Mithra   0-8
Juuso       Jamppa   1-19 (keskeytys)
Elina       Matti    2-0
Riina       Mithra   4-7
Leevi       Jaana    2-3
Janne       Jamppa   2-5
Leevi       Riina    0-1

Salikisat, Cygnaeus 27.6.2009

Robert  -  Teemu    7 - 9
Marco   -  Daniel   3 - 17
Marco   -  Marco   11 - 7
Juuso   -  Teemu    8 - 9
Jani    -  Juuso   16 - 3
Verneri -  Leevi    4 - 6
Jani    -  Antti    7 - 6
Toni    -  Verneri  2 - 3
Toni    -  Leevi    3 - 6
Marko   -  Antti    2 - 4

Kokemäen kilpailut, 23.5.2009

Kultaa
Toni Vajavaara, E1P, alle 140 cm
Juuso Heinonen, C2P, yli 160 cm
Topi Unkila, R1M, -68 kg

Hopeaa
Julius Juntunen, E1P, alle 140 cm
Jasmiina Juntunen, D2T, 145 - 150 cm
Robert Söderdahl, C2P, alle 160 cm

Pronssia
Teemu Kosola, C2P, yli 160 cm

Liiga 2008-2009

Topi Unkila sijoittui toiseksi liigasarjassa R1M, -68 kg

Noin seitsemän taekwondo veljestä cup 25.4.

Porilaiset menestyivät Nurmijärven kilpailuissa erinomaisesti!!

Kultaa
Teemu Kosola, C2 pojat -167cm
Juuso Heinonen, C2 pojat +167cm

Hopeaa
Topi Unkila, liiga R1 miehet -68kg
Robert Söderdahl, C2 pojat -155cm

Salikisat urheilutalolla 21.3.2009

Minit
Minit ottelivat sovelletuin säännöin.
10 hyökkäystä/ottelija.

Tulokset
Eero Syrjänen     vs. Matti Erkkilä      3-3
Toni Vajavaara    vs. Julius Juntunen    5-5
Veera Siirtonen   vs. Henri Sillanpää    2-0
Daniel Halonen    vs. Henri Sillanpää    4-3
Julius Juntunen   vs. Matti Erkkilä      4-3
Eero Syrjänen     vs. Veera Siirtonen    5-5
Daniel Halonen    vs. Samuli             4-1

Junnut
Junnut ottelivat muuten normaalisti,
mutta pääosumat olivat kielletty.

Tulokset:
Anniina Kokkonen  vs. Vertti Tähtinen    2-5
Kristian Vahala   vs. Mithra Levomaa     3-2
Jasmiina Juntunen vs. Jaana Talja        3-5
Elina Erkkilä     vs. Antti Syrjänen     2-1
Jasmiina Juntunen vs. Antti Syrjänen     2-3
Elina Erkkilä     vs. Laura Siirtonen    1-0
Jaana Talja       vs. anniina Kokkonen   1-0
Verneri vuorenmaa vs. Mithra Levomaa     0-1
Leevi Vuorenmaa   vs. Laura Siirtonen    3-1
Linda Halonen     vs. Verneri vuorenmaa  4-3
Teemu Kosola      vs. Robert Söderdahl   4-3
Anniina Kokkonen  vs. Kristian Vahala    0-1
Vertti Tähtinen   vs. Mithra Levonmaa    2-0
Jasmiina Juntunen vs. Robert Söderdahl   1-0
Leevi Vuorenmaa   vs. Antti Syrjänen     5-5
Laura Siirtonen   vs. Linda Halonen      2-5
Elina Erkkilä     vs. verneri vuorenmaa  2-4
Teemu Kosola      vs. Robert Söderdahl   6-2
Jasmiina Juntunen vs. Linda Halonen      3-4
vertti Tähtinen   vs. Toni Vajavaara     5-4